Nákupní košík:

0 Ks
Celkem:

0 Kč
Zaplatit
Skladatelé

Autor:        Bach Johann Christian (1735 - 1782)

Bach Johann Christian (1735 - 1782) 
  • Johann Christian Bach se narodil jako jedenáctý ze třinácti synů Johanna Sebastiana Bacha a jeho druhé manželky Anny Magdaleny Wülckenové. K hudební dráze byl předurčen již od mala. V devíti letech ovládal hru na klavír, od roku 1750 studoval se svým nevlastním bratrem Carlem Philippem Emanuelem v Berlíně. Později odešel studovat do Itálie, kde se stal římským katolíkem a proslulým varhaníkem v milánské katedrále.
  • Ve svém raném díle komponoval převážně opery, což mu dovolilo odjet do Londýna, kde vynikal jako skladatel královského divadla Haymarket. Zde také získal svou přezdívku londýnský Bach a stal se oblíbenou, uznávanou a žádanou osobností místního kulturního života. Jeho popularita byla dokonce tak vysoká, že byl přijat jako osobní učitel hudby princezny Charlotty a začal se pohybovat v nejvyšších společenských kruzích. Přibližně v této době začal svou pozornost upínat také na symfonii a komorní hudbu.
  • Když v roce 1764 přijel do Londýna mladý Mozart, stal se jeho významným podporovatelem a soukromým učitelem, což významně ovlivnilo ranou Mozartovou tvorbu.
  • Johann Christian Bach měl také značný vliv na řadu významných německých i anglických skladatelů. Jeho dílo je početné a příjemně melodické. Je považován za prvního skladatele, který uvedl do moderního operního orchestru klarinet.